Spojení techniky s přírodou

Odlakovací zařízení

Hlavní stránka > Zařízení > Odlakovací zařízení

                                      obr. schéma filtrování odlakovací směsi ve filtračním sudu

 

Hospodárné používání odlakovacích směsí PANTEX CF 25 a PANTEX W7 předpokládá péči o lázeň s pravidelnou filtrací těchto směsí. Polovina až dvě třetiny odlakovače se díky odkalení opět zhodnotí, tj. že recyklovaná směs (filtrát) je opět nasazena a dále používána v odlakovací lázni.

Nejjednodušší možností jak separovat z odlakovače kal se nabízí v kruhovém sudu s obsahem 120 l (200 l), který je vybaven podpěrným košem a polypropylénovou filtrační tkaninou.

Během odstávky (nejlépe přes noc nebo přes víkend) se usazuje kal na kónické dno odlakovací vany vyhotovené do špičky s minimálním úkosem 45° , kde je tento kal přes kohout (ventil) odnímán z nejhlubšího bodu odlakovací vany a dále veden do filtračního sudu. Pravidelným vypouštěním kalu se docílí podstatného prodloužení životnosti odlakovací lázně, ale taktéž zkrácení doby odlakování

Jemný kal ve filtračním pytli po 1-2 dnech zhoustne natolik, že k odstranění pevné skořápky z filtrační tkaniny postačí lehké poklepnutí, která se poté sesune na dno filtračního pytle. Do filtračního pytle se doplňuje jemný kal tak dlouho, až se propustnost filtrátu do filtračního sudu zastaví.

Může nastat, že nový filtrační pytel bude propouštět jemný kal a filtrát zůstane kalným. I když je filtrát kalný, může se použít k doplnění odlakovací lázně. Po několika použitích se póry filtrační tkaniny částečně zaslepí jemným kalem, a poté bude filtrovaný odlakovač čirý.

Odlakovací vana a filtrační sud by měly být opatřeny krycím víkem, aby se zabránilo proniknutí oplachové vody nebo vlhkosti vzduchu do lázně, neboť voda podstatně ovlivňuje kvalitu rozpouštědlového odlakovače a může odlakovací lázeň dokonce nenávratně znehodnotit. Zbytků laků na odlakovaných dílech se zbavíme vodou a to ponorem do oplachové vany nebo postřikem vysokotlakým zařízením.

                                                             obr. schéma filtrování odlakovací směsi přípravku přes kalolis

V případě dalších technických otázek jsme Vám plně k dispozici.

Aktuality na email

Přejete-li si dostávat aktuality na Váš email, vyplňte následující pole.
Údaje označené "*" jsou povinné.

Email:*
Jméno:
Přijmení:
Společnost:
Město:
Pozn.:


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2024

CHEMO-PHOS CZ, s.r.o. 2016, Všechna práva vyhrazena 

Administraci zajišťuje redakční systém společnosti NETservis s.r.o.