Spojení techniky s přírodou

DeWe Brünofix GmbH

Hlavní stránka > Zařízení > DeWe Brünofix GmbH

Firma DeWe Brünofix se nezabývá jen výrobou a dodávkou chemických směsí, ale také navrhuje a dodává technologie pro procesy černění, Zn-fosfátování a Mn-fosfátování. Po celé Evropě již vystavěla několik technologických celků. Pro představu jsou některé uvedeny ve fotogalerii.

Fotografie zařízení

Nyní se Vám budeme snažit přiblížit menší kompaktní zařízení pro povrchovou úpravu menších dílů.

Černění za tepla jako „velcí“ Kompaktní černící zařízení od DeWe Brünofix Technika a vybavení zařízení nejvyšší hodnoty na nejmenším prostoru

Kompaktní zařízení

DeWe Brünofix byla vyvinuta na základě myšlenky umožnit černění za tepla i zákazníkům s menším množstvím materiálu a uspořádat tento proces tak, aby byl rentabilní. Při plánování se důsledně dbalo na malé prostorové nároky a snadnou obslužnost při zachování optimální techniky a vybavení zařízení. Výsledkem je vznik kompaktního zařízení nejvyšší hodnoty s následujícími znaky:

 • S kompaktním zařízením lze provádět kompletní proces černění (odmaštění - opláchnutí - černění - opláchnutí - opláchnutí – opláchnutí za tepla - naolejování - okapání).
 • Pro dodržení optimálních parametrů černění je černící lázeň vybavena automatickou regulací teploty a koncentrace (automatische Temperatur und Konzentrationsregelung = regulace ATK). Přívod vody k nastavení koncentrace probíhá v intervalech a je vybaven omezením celkového času*. Toto omezení brání přeplnění černící lázně, pokud by obsluha zařízení přidala omylem příliš mnoho černící soli.
 • Teplota v odmašťovací a černící lázni jakož i v topné spirále se reguluje automaticky. Odmašťovací a černící lázeň je kromě toho vybavena omezovači teploty, které v případě nepřípustného překročení teploty aktivují separátní výkonovou ochranu a deaktivují topení.
 • Díky zpětnému vedení oplachovací vody do černící lázně je možný provoz bez odpadních vod (vztaženo na oplachovací vodu).
 • Vzniklé páry vytápěných lázní (odmašťovací lázeň, černící lázeň, topná spirála*) se odsávají integrovaným systémem odpadního vzduchu a pomocí odvaděče kondenzátu se odvádějí ven.
 • Hladiny kapalin odmašťovací lázně a všech oplachovacích lázní se nastavují automaticky regulací hladiny*.
 • Olej odloučený z obrobků v odmašťovací lázni se převádí cirkulačním zařízením* do separátní části odlučování oleje*. Tím se zvyšuje životnost odmašťovací lázně a snižují náklady na údržbu.
 • Lázně jsou (s výjimkou černící lázně) vybaveny vypouštěcími kohouty.
 • Do zařízení je integrována záchytná vana se sledováním hladiny*. V případě prosakování se takto uniklá kapalina zachytí a hlavní elektromagnetický ventil pro přívod vody se automaticky uzavře.
 • Všechny potřebné ovládací prvky jsou snadno přístupné na čelní straně zařízení. Účelným spojením jednotlivých funkcí zařízení byly náročnost a požadavky na obslužný personál redukovány na minimum. Poruchová hlášení zařízení (kapalina v záchytné vaně, porucha ATK, překročení teploty, motorový jistič) jsou signalizována výstražnými lampami s odpovídajícím popisem.
 • Olej zachycený v odkapávací stanici teče zpět do olejové lázně.
 • Kompaktní černící zařízení DeWe Brünofix se dá snadno transportovat: Všechny systémy zařízení jsou instalovány ve stabilním rámu z profilů z ušlechtilé oceli. K provozu jsou nutné pouze přípojky energie (CE-konektor 32 A), vody (hadicová přípojka 1 ‘’) a odpadního vzduchu (přípojka pro Ø 200 mm vlnitou manžetu).
 • Díky snímatelným dveřím na čelní straně jsou technické komponenty v interiéru zařízení dobře přístupné pro účely provádění údržby a čištění.
 • S výjimkou černící lázně je provedení všech lázní, celého plechového obložení a nosných profilů zařízení z ušlechtilé oceli (č. materiálu 1.4301). Tím je zaručena dlouhá životnost, dobré možnosti čištění a v neposlední řadě i dobrý optický celkový dojem zařízení.
 • Zařízení odpovídá zákonným ustanovením prvního všeobecného správního předpisu ke spolkovému zákonu o ochraně proti emisím TALuft a zákona o hospodaření s vodou. Splňuje bezpečnostní ustanovení a expeduje se s prohlášením o shodě ES.
 • Na přání může být zařízení vybaveno digitálními, programovatelnými spínacími hodinami.

* Kompaktní černícící zařízení DeWe Brünofix se nabízí i v cenově výhodnější základní verzi bez prvků výbavy označených *.

Standardně se dodávají následující velikosti zařízení (speciální velikosti na požádání):

  Rozměry lázně [mm] Objem lázně Rozměry zařízení [mm]
Typ délka šířka hloubka [l] délka šířka výška
BE/1 350 150 350 20 1500 500 800
BE/2 600 250 400 60 2700 800 920
BE/7 800 250 400 80 2700 1000 920
BE/14 800 350 400 100 3200 1000 920

V případě dalších technických otázek jsme Vám plně k dispozici.

Aktuality na email

Přejete-li si dostávat aktuality na Váš email, vyplňte následující pole.
Údaje označené "*" jsou povinné.

Email:*
Jméno:
Přijmení:
Společnost:
Město:
Pozn.:


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2024

CHEMO-PHOS CZ, s.r.o. 2016, Všechna práva vyhrazena 

Administraci zajišťuje redakční systém společnosti NETservis s.r.o.